Ridge Racer 2

hrála jsem ridge racer původní a líbilo se mi to
    užití jednoduché

Žánr
závodní

• Pro herní konzolu: PlayStation Portable (PSP)
  • Typ hry: závodní
  • Po více než roce se vrací na PSP vlajková loď každé nové konzole Playstation, a to s dávkou čisté arkádové hratelnosti, překrásnou detailní grafikou a našlapanou hudbou. Jednoduchá herní koncepce postupného odemykání dalších tratí a automobilů je tentokrát dovedena k dokonalosti, hra motivuje vyváženou hratelností, aniž by frustrovala přílišnými nároky. Vždy je třeba jít na doraz, náročnost se zvyšuje postupně, v přímé souvislosti s tím, jak se zlepšují hráčské schopnosti.
  • Automobilových závodů není nikdy dost, je jen málo vděčnějších herních koncepcí, než je závodění. Vývojáři v Namco si tento fakt velmi dobře uvědomují a nový Ridge Racer si proto zachovává vše, co činí z prvního Ridge Racera jednu z nejlepších a nejoceňovanějších her od nástupu PSP. To je však i problém, protože Ridge Racer 2 nenabízí těm, co znají první díl, téměř nic nového. Samozřejmě, Ridge Racer disponuje novými tratěmi, auty a dokonce i drobnými změnami v hratelnosti, ale není to nic tak zásadního, aby po hře museli sáhnout všichni, kdo si oblíbili Ridge Racer jedničku. Na druhé straně, všechno z původního Ridge Racera je tu ještě o trošku vylepšené. A právě proto si Ridge Racer 2 získal status nejlepších arkádových automobilových závodů na PSP.
  • Čistá arkádová hratelnost
  • Tři herní módy
  • Vysoká replaybilita
  • Multiplayer
  • Systém postupného odemykání
  • Nádherná grafika
  • Nová auta a tratě
  • Zvýšený důraz na projíždění zatáček smykem, tzv. driftování

Rozměry výrobku:

užití jednoduché

• vydařená grafika
    • ovladatelnost
    • hodně okruhů

Ridge Racer 2 je pokračováním celkem úspěšné závodní hry na Playstation Portable u které jsem strávil mnoho času. Takže jakmile vyšel druhý díl, běžel jsem hned pro něj. Můžu říct, že jsem neudělal chybu a jsem rád, že ho mám. Tato hra má až nadmíru dobře vypracovanou grafiku, až jsem se divil, že to PSPčko zvládá zobrazovat. Ovládání je mi taky po chuti. Ridge Racer, ať už jednička nebo dvojka je skvělým zabijákem času (navíc s pěknou grafikou) a cesta vlakem nebo autobusem se zkrátí na pár desítek objetých okruhů a pokud možno poladěním jízdního stylu. Bohužel je pro něj velkým konkurentem PSPčkové Gran Turismo, který ho válcuje jak grafikou (i když je v Ridge Racer opravdu výborná), tak počtem aut. I přes to je tento titul opravdu dobrý a pokud jste milovníkem závodních her, tuhle hru by jste si neměl nechat ujít.